Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Pozostawienie na ulewnym deszczu, niedomknięta butelka z wodą w torebce czy nasza nieostrożność podczas picia kawy mogą być przyczyną nieszczęścia, jakim jest zalanie telefonu.

Woda lub inna ciecz łatwo może spowodować uszkodzenia lub awarię, ale na szczęście ten stan jest najczęściej odwracalny. Ważne, aby nie zwlekać z osuszeniem telefonu i jak najszybciej przyjść mu z pomocą. Zanim zdecydujemy, że jest mu potrzebna profesjonalna naprawa iphone przede wszystkim osuszmy. W tym celu najlepiej przyłożyć do niego materiał dobrze wchłaniający wodę i bardzo dokładnie wytrzyjmy każdy element. Przed osuszaniem należy też jak najszybciej telefon wyłączyć i dopiero wtedy przystępować do działania. Jeżeli obudowa na to pozwala, to jak najprędzej wyjmijmy z telefonu baterię, aby nie uległa nieodwracalnemu zniszczeniu w wyniku zwarcia elektrycznego. Nawet jeżeli telefon nie będzie dawał żadnych „znaków życia”, to pod żadnym pozorem nie podłączajmy go do ładowarki, bo będzie już nie do uratowania.

Nie pogarszaj sprawy

Nie próbujmy go też włączać – prawdopodobnie się to nie uda, a jeżeli tak, to możemy tym sposobem pogorszyć sprawę. Sprzęt powinniśmy osuszyć bardzo dokładnie, nie pomijając żadnego elementu i starając się dostać do wszystkich jego zakamarków. Złym pomysłem jest używanie do tego celu suszarki do włosów – choć z pewnością przyczyni się do usunięcia wody, to może też ją wtłoczyć w głąb telefonu. Nie zaszkodzi z pewnością ryż, który jest bardzo higroskopijny i doskonale wchłania wilgoć. Nawet jeżeli wykonamy wszystkie te czynności, to i tak odwiedźmy serwis. Jest bardzo prawdopodobne, że konieczna będzie naprawa – iphone może początkowo sprawiać wrażenie, że działa bez zarzutu, ale  po jakimś czasie może się okazać, że uległ nieodwracalnym uszkodzeniom. Oddanie go w ręce fachowców da nam pewność, że zostanie naprawiony zgodnie ze sztuką i będzie działał tak, jak przed awarią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *